Haberler

21. TUĞLA KİREMİT ZİRVESİ ANKARA´DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ (18.04.2019)

Sektör ile ilgili son gelişmelerin ve teknolojilerin paylaşıldığı, büyük bir organizasyon ve buluşma noktası niteliğini taşıyan “Tuğla Kiremit Zirvesi” , 18 Nisan 2019 tarihinde 21. kez Ankara’ da, Crowne Plaza Ankara’da gerçekleştirildi.Sektörümüzle ilgili bilgilendirmelerin yapıldığı zirveye Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede,Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Şaban A. Karamehmetoğlu,Bakanlık Yetkilileri,Akademisyenler ve çok sayıda sanayici katılmıştır.

                      Türkiye’ deki bütün Tuğla-Kiremit Sanayicilerinin katılımı ile gerçekleştirilen zirvenin açılış konuşmasını, TUKDER Yönetim Kurulu Başkanı Kadir BAŞOĞLU yaptı.

                       İnşaat Y. Mühendisi Nejat Bayülke tarafından Yeni Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği,   T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Denetimi Dairesi Başkanlığı Uygulama Şube Müd. Mehmet Paltun tarafından Yeni Yapı Denetim Yönetmeliği ve son olarak Enerji Verimliliği ve Tesisat Daire Başkanı Murat Bayram tarafından TS 825 Binalarda Isı Yalıtım Kuralları standardı yenileme çalışmaları hakkında değerlendirmeler yapıldı.