Turgutlu Tuğla ve Kiremit Sanayicileri Derneği

Yönetim Kurulu Mesajı

Değerli Dernek Üyelerimiz,
İnşaat Sektörünün Değerli Temsilcileri,

Turgutlu Tuğla ve Kiremit Sanayicileri Derneği (TUKSAD) 1979 yılında Turgutlu ilçesinde kurulu bulunan ve o dönemde ülkemizin yaklaşık %50 tuğla ve kiremit gereksinimini sağlayan öngörülü sanayicilerimiz tarafından kuruldu. O zaman adımız farklıydı , öngörüler ve piyasa şartları bambaşkaydı. Geçen yıllar boyunca yaşananlar ve ortaya çıkan gereksinimler doğrultusunda çok önemli değişimler yaşandı. Ürün çeşitleri ve kalitesi başta olmak üzere , piyasa şartları, nakliye boyutu önemli değişimler gösterdi.

Bizler Tuğla ve Kiremit Sanayinin ilçemizdeki 2. Kuşak yöneticileri olarak derneğimizde adından başlayarak bu değişimlere ayak uydurmak durumunda kaldık. Artık TUKSAD -Turgutlu Tuğla ve Kiremit Sanayicileri Derneği sektörün öncü kurumları arasında ve en önde hızla değişime ayak uydurmanın hazzını yaşamaktadır. İnşaat sektöründe yaşanan krizler bize değişimin gerekliliğini gösterdi. Artık TUKSAD yaptığı bilimsel çalışmalar ve ürün AR-GE si , üniversitelere verdiği eğitim destekleri, Odalar ile yaptığı işbirliği sayesinde ufkunu çok ilerilere taşımıştır. Sektörümüz, çalışanlarına verdiği eğitim ve değer , ürettiği ürünlere verdiği önem sayesinde ülkemizin en önemli sanayi kuruluşlarından biri haline gelmiştir.

Tuğla ve Kiremit neredeyse 13.000 yıldır insanlığa hizmet etmiş, onu sıcak ve sağlıklı tutmuştur. İnşaat sektöründeki bu önemli yerini koruyup geliştirerek daha da ilerilere gidecek , tıpkı daha öncelerde olduğu gibi 21. Yüzyılda da ürünlerimiz inşaat sektöründeki değerini korumaya devam edecektir.

Sizlere sağlıklı, doğal ürünler sunmanın keyfi bizleri daima canlı tutacaktır.

Saygılarımızla,
TUKSAD-Turgutlu Tuğla ve Kiremit Sanayicileri Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı
Dr. Gökhan GÖRÇİZ